In der Sammlung
Einfache Rückgabe der Ware.
Dieses Produkt ist in unseren Shops erhältlich
Charakterystyka diety Low IG: Zgodnie z założeniami tej diety, low IG jest dostępna w 4 posiłkach (I śniadanie, II śniadanie, obiad i kolacja). Śniadania zawsze występują w formie posiłków białkowo-tłuszczowych (z wykluczeniem węglowodanów). Ma to na celu zmniejszenie stężenia cukru we krwi w pierwszej połowie dnia. Cukier jest całkowicie wykluczony z diety, a każdy posiłek ma niski indeks oraz ładunek glikemiczny. Co najważniejsze dzienny bilans ładunku glikemicznego jest zawsze utrzymywany na niskim poziomie. Pojęcie indeksu glikemicznego odnosi się tylko do produktów zawierających węglowodany, dlatego można sądzić, że lepiej będzie zamienić część produktów węglowodanowych na takie, które są bogate w białko i tłuszcze. Choć obniżają one IG poprzez spowalnianie trawienia i wchłanianie cukrów, ich nadmiar w diecie również nie będzie korzystny dla zdrowia. Najlepiej więc zwiększyć udział błonnika w diecie, poprzez częstsze spożywanie warzyw i owoców o niskim IG. Posiłki mają również podwyższoną zawartością zdrowych tłuszczów omega -3. Duża ilość warzyw zapewni organizmowi optymalną dawkę mikroelementów, witamin i minerałów niezbędnych do odpowiedniego funkcjonowania organizmu.
Cel diety Low IG: Stosując tę dietę spożywasz potrawy o niskim ładunku glikemicznym, które nie powodują gwałtownych skoków glukozy i insuliny. Dzięki temu jesteś w stanie ustabilizować poziom cukru, a co za tym idzie nie będziesz czuł dużych spadków energii w ciągu dnia. Dieta low IG ma również korzystny wpływ w zapobieganiu chorobom układu krążenia. Dieta może spowodować opóźnienie postępu oraz dalsze rozwijanie cukrzycowej choroby nerek, czy retinopatii cukrzycowej. Cukrzyca często jest powiązana z nadwagą i otyłością, a zmiana nawyków żywieniowych będzie się wiązała z obniżeniem masy ciała, a co za tym idzie poprawą stanu zdrowia. Zwiększenie ilości błonnika pokarmowego w diecie, czyli warzyw, owoców (o niskim IG) i produktów pełnoziarnistych doprowadzi do lepszej pracy jelit. Warto również zrobić lipidogram przed rozpoczęciem diety ponieważ dieta low IG powinna widocznie zmniejszyć poziom trójglicerydów w surowicy krwi.
Dla kogo dieta Low IG? Dietę low IG zaleca się pacjentom cierpiącym na insulinooporność oraz cukrzycę typu 1 i typu 2. Dieta ta jest również dedykowana dla każdego kto chciałby zadbać o ustabilizowanie gospodarki węglowodanowej oraz obniżyć całkowitą masę ciała. Eliminacja cukrów prostych z diety pozwoli skutecznie zmienić nawyki żywieniowe na zawsze bez szeroko pojętego efektu jojo.
Polecany zamiennik
Dieta dla cukrzyków Proponowana w wersji z 5 posiłkami i bardzo podobnym profilem makroskładników. Śniadania występują w formie zbilansowanej (białkowo-tłuszczowo-węglowodanowe). Dieta wyklucza również cukier i węglowodany proste, zastępując je pełnoziarnistymi odpowiednikami.



